Andalusie je jednou z nejúžasnějších evropských destinací pro dovolenou s obytným vozem nebo obytným vozem. Nejlepší klima v Evropě, úžasné národní parky, zasněžené vrcholky hor, zlaté pláže, historická města a vesnice a fascinující kultura.

Přesto s téměř 90 000 čtverečními kilometry Andalusie k prozkoumání je toho na jedné dovolené v karavanu příliš mnoho.

A tak jsme si řekli, že vám dáme trochu inspirace se seznamem 10 nepřehlédnutelných míst, která byste měli zvážit navštívit na dovolené Flamenco Campers zde ve slunném jižním Španělsku.

Upozorňujeme, že některé z těchto atrakcí vyžadují rezervaci předem. Pokud cestujete v polovině až hlavní sezóně, rezervujte si prosím s dostatečným předstihem.

1.- Caminito del Rey – provincie Málaga

„Nejděsivější stezka světa“ je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu

Královská cesta

Tento jedinečný chodník, známý jako Králova cesta , je velkolepou turistickou trasou, která prochází ohromující roklí a údolím. Téměř 3 kilometry nedávno zrekonstruovaného a přebudovaného chodníku vedou přímo podél skalní stěny soutěsky a nabízejí nádherné výhledy – skutečně jedinečný zážitek .

Turistická trasa zahrnuje visutý most „wow“ přes soutěsku. Trasa je dobře navržena s moderními bezpečnostními prvky a je vhodná pro celou rodinu včetně dětí od 8 let . Jen se ujistěte, že máte na sobě správnou zakrytou obuv. Atrakce poskytuje přilby pro všechny chodce .

Okolní krajinu stojí za to prozkoumat ve svém obytném voze nebo obytném voze . Krajina známá jako Andaluská jezerní oblast je protkaná jezery se smaragdově zelenou vodou, kde si můžete zajezdit na kajaku a zaplavat si . Tato destinace se nachází necelou hodinu jízdy od základny Flamenco Campers a je skvělým startem do dobrodružství s karavanem nebo obytným autem v jižním Španělsku . Můžete najít kempy a parkoviště, které vítají táborníky.

Informace: https://reservas.caminitodelrey.info/?lang=en

2.- Geoda de Pulpi – provincie Almería

Jedinečná křišťálová geoda jeskyně!

pulpi geoda

Geoda v Pulpi v západní Andalusii je od základny Flamenco Campers vzdálena asi 4 hodiny jízdy vaším obytným vozem. Je to největší jeskyně s křišťálovou geodou na světě, která je přístupná veřejnosti . To je ůžasné. Návštěvníci mohou prozkoumat i opuštěný důl na olovo a stříbro, kde byla geoda objevena. Pro tuto atrakci máme itinerář Flamenco Campers , který také navrhuje prozkoumat nádherný přírodní park Cabo de Gata .

Cesta na východ je opravdu zajímavá, míjíte krásná přímořská města jako Nerja. Jakmile dorazíte do Pulpi, můžete si také užít pobřeží, které je velmi blízko. Při návratu na západ vám doporučujeme navštívit pobřežní přírodní park Cabo de Gata. Je ideální pro dobrodružství v karavanu nebo karavanu . Nádherná příroda, klidné, nedotčené pláže a převážně suché a slunečné klima. Existují kempy, které vítají obytné vozy a obytné vozy, a mimo sezónu jsou v přírodním parku vyhrazená parkovací místa, která lze využívat.

Informace: http://www.geodapulpi.es/Servicios/cmsdipro/index.nsf/index.xsp?p=Geoda&lang=en

3.- Costa de la Luz – Cádiz

Andaluské pobřeží světla má ty nejlepší pláže!

plážový windsurfing a kite surf

Andaluské atlantické „ pobřeží světla “ je domovem některých z nejpozoruhodnějších evropských pláží . K tomuto přírodnímu, nedotčenému pobřeží, které vede severně od Gibraltaru, se dostanete za méně než dvě hodiny jízdy od základny Flamenco Campers.

historického přístavního města Tarifa vás zve k prozkoumání pobřeží Atlantiku. Toto je oblíbená destinace pro obytné vozy a obytné vozy se skvělou komunitou turistů milujících přírodu a sport, kteří si užívají jedinečné přírodní prostředí. Pokud jste vášniví kite nebo windsurfing , pak je to jedno z nejlepších míst k provozování tohoto sportu v Evropě .

4.- Hornický park Rio Tinto – provincie Huelva

Mimořádná destinace z jiného světa!

červená řeka, huelva obytným vozem

Za něco málo přes 3 hodiny jízdy od základny Flamenco Campers můžete být v jiném světě !

Těžba se v oblasti Rio Tinto provozuje již asi 3000 let. Nejprve Féničané, poté Římané, přičemž moderní těžba pokračovala až do 20. století. Nedaleká řeka teče téměř rudá kvůli účinkům železa a mědi ze země. Je zcela mimořádné vidět zbarvenou vodu. NASA navštívila Rio Tinto – červenou řeku – aby viděla, jak tyto vody udržují život, protože jsou považovány za podmínky podobné Marsu!

Nyní se těžební oblast z velké části proměnila v parkovou atrakci, kde se návštěvníci mohou svézt historickým důlním vláčkem, prohlédnout si důl a dokonce navštívit obnovenou anglickou vesnici, která zde byla postavena v 50. letech 20. století, kdy doly provozovala britská společnost. Říká se, že první španělské golfové hřiště a první fotbalové hřiště zde postavili Britové v minulém století .

Huelva je fascinující region . Velkou část pobřeží tvoří borové lesy a nádherné písečné pláže, které zasahují do portugalského Algarve. Je to skvělé místo k prozkoumání ve vašem obytném voze nebo obytném voze a poskytne vám velmi odlišný pohled na Andalusii.

Informace: http://parquemineroderiotinto.sacatuentrada.es/idioma/en

5.- Medina Azahara – provincie Córdoba

Starobylé opevněné město Al Andalus, které stále sdílí tajemství z minulosti!

Medina Azahara

Cordoba je jedním z nejvýznamnějších kulturních měst Andalusie . Je unikátní tím, že má 4 světové dědictví UNESCO , což z něj činí nepřehlédnutelný cíl pro milovníky historie, kultury a architektury. Celé historické centrum města je na seznamu světového dědictví UNESCO, včetně starověkého římského mostu a také královského paláce Alcázar. Mešita-katedrála je světovým unikátem a je další z Córdobských atrakcí uznaných UNESCO.

Pokud zavítáte v květnu, dejte si pozor na městský festival Patios UNESCO, kde je mnoho nádvoří starého města vyzdobeno v pravém andaluském stylu kvetoucími květinami v barevných květináčích.

Čtvrtým prvkem města UNESCO je Medina Azahara , zářící město. Tyto pozoruhodné ruiny nedaleko Cordoby pocházejí z velkolepého maurského středověkého hlavního města , jehož historie sahá asi 1000 let. Tato stránka je skutečně fascinující k prozkoumání.

Cordoba bude jistě jednou z vašich oblíbených destinací na dovolené s karavanem .

Informace: http://www.museosdeandalucia.es/web/conjuntoarqueologicomadinatalzahra/informacion-general

6.- Alhambra & Generalife Gardens – provincie Granada

Světově proslulá citadela je jednou z nejnavštěvovanějších evropských památek!

Alhambra

Alhambra UNESCO, postavená s velitelskou polohou na kopci La Sabica , s výhledem na údolí Granady s vrcholky pohoří Sierra Nevada za zády, je nejikoničtějšími památkami Andalusie . Starobylý komplex kombinuje pevnost, paláce a také malou medinu. Je toho tolik k prozkoumání, od nádherných zahrad Generalife až po složitě navržené paláce Nasrid se slavným nádvořím lvů a také relativně novější přístavby včetně paláce císaře Karla V.

Naproti je starobylá městská čtvrť Albaicyn, zatímco níže je moderní město Granada. Nejlepší je nechat karavan v novém městě, kde je parkování jednodušší . Provincie Granada zahrnuje hory a pobřeží a přispívá k nádherné dovolené v karavanech .

Při nákupu vstupenek na návštěvu Alhambry se prosím ujistěte, že si kupujete vstupenky na oficiálních stránkách .

Informace: https://tickets.alhambra-patronato.es/en/

7.- Sierras de Cazorla, přírodní park Segura y Las Villas – provincie Jaén

Jedna z nejpozoruhodnějších přírodních rezervací Andalusie!

Cazorla, Jaen

Provincie Jaen je známá tím, že je největší oblastí pěstování oliv na světě . Pro milovníky karavanů a obytných vozů musí být důvodem k návštěvě nádherný přírodní park Cazorla, Segura y Las Villas . Park je rozlehlý, s bohatou rozmanitostí divoké zvěře. V přírodní rezervaci jsou také kempy , takže můžete přespat ve svém obytném voze nebo obytném voze a užít si plný zážitek z ponoření do přírody.

Existuje několik krásných turistických tras, které vedou kolem vodopádů . Rozsah a velikost parku je opravdu působivá. Je to perfektní eskapáda pro dovolenou s obytným vozem v jižním Španělsku .

Informace: http://www.juntadeandalucia.es/medioambiente/servtc5/ventana/mostrarFicha.do?idEspacio=7423&lg=CS

8.- Royal Alcazar Sevilla – provincie Sevilla

Mimořádný královský palác, který si fanoušci Game of Thrones zamilují!

Sevilla skutečný Alcazar

S tak bohatou a barvitou historií není divu, že jižní Španělsko je tak oblíbené jako filmové místo . Má úžasnou scenérii a pozoruhodnou architekturu. Ikonický seriál HBO, Hra o trůny, použil Andalusii pro mnoho scén . Královský Alcazar, starobylý palác v Seville a památka světového dědictví UNESCO , se objevil v několika epizodách GOT. Pokud máte rádi show, pak se podívejte na náš itinerář kempu Game of Thrones .

Provincie Sevilla je potěšením prozkoumat v obytném voze nebo obytném voze . Existuje mnoho malebných měst a vesnic, které můžete navštívit, a klidné silnice, které můžete prozkoumat ve své dodávce.

Informace: https://www.alcazarsevilla.org/en/

Sevilla skutečný Alcazar

9.- Národní park Doñana – provincie Huelva

Nejdůležitější evropská mokřadní rezervace!

Doñana

Doñana je druhým národním parkem Andalusie a skutečně krásnou přírodní rezervací. Oblast je obrovská a zahrnuje borové lesy, přírodní stezky, mokřady a dokonce i chráněné pláže . Nedaleko jsou kempy zasazené do borových lesů. Odtud si můžete rezervovat výlety, které jdou hluboko do parku a nabízejí nebývalý přístup a možnost vidět některé velkolepé ptáky a zvířata.

Informace: https://www.miteco.gob.es/es/red-parques-nacionales/nuestros-parques/donana/#section

10.- Sierra Nevada – provincie Granada

Domov na nejvyšší vrchol pevninského Španělska, kde můžete lyžovat na slunci!

Lyže Sierra Nevada

Rozlehlé pohoří Sierra Nevada je celoročním cílem milovníků sportu a přírody . Národní park má dobrou infrastrukturu pro návštěvníky cestující s obytným autem nebo karavanem , nabízí kempy, parkoviště a vyhlídky.

V zimě je Sierra Nevada nejjižnější lyžařskou stanicí Evropy se stovkami lyžařských a nástupních sjezdovek. Horská vesnice v srdci lyžařského střediska má spoustu míst k jídlu a pití na slunných terasách s výhledem na vrcholy .

Na jaře je Sierra Nevada zelená a zelenající se, plná divokých květin, které vyživuje voda z tání sněhu. V létě poskytují vesnice Sierra Nevada a malebná Alpujarra osvěžující odpočinek od horka sezóny. Nahoře v Sierra je vzduch osvěžující! A vesnice jsou fascinující k prozkoumání .