Jak vyčistit vodní nádrže mého obytného vozu

Láďa
28. 5. 2023

Jak vyčistit vodní nádrže mého obytného vozu

Údržba a čištění nádrží na vodu jsou jedním z nejdůležitějších úkolů při cestování obytným autem. No a právě tyto usazeniny nám poskytují pitnou vodu na sprchování nebo vaření. 

K tomu musíme velmi dobře znát dva procesy: první je způsob plnění a čištění nádrží a druhý je, na kterých místech můžeme toto čištění provádět. Normálně mají obytné vozy tři nádrže: jedna obsahuje pitnou vodu a další dvě obsahují šedou a černou vodu, tedy špinavou vodu. 

Pitná voda v obytném voze  

Před každou cestou se musíme připravit a naplnit nádrž čistou vodou. Tento proces je velmi jednoduchý, protože nádrže mají obvykle kapacitu mezi 120 a 150 litry a jsou plněny čerpadlem přes plnicí hrdlo se zátkou a kohoutem, který je umístěn mimo obytný vůz. 

Tato nádrž má vodítko, které označuje množství vody zbývající v nádrži a upozorní nás, kdy je nutné ji doplnit vodou. Kromě toho je třeba vzít v úvahu i další faktory, jako je tvrdost vody, a tuto usazeninu čas od času vyčistit, protože vodní kámen může poškodit vodovodní baterie a potrubí. 

Čištění šedé a černé nádrže na vodu 

Šedá nádrž na vodu se skládá z vody, která padá z umyvadla, sprchy nebo dřezu a černá nádržka na vodu obsahuje vodu z toalety. Obytný vůz nás upozorní, když jsou plné, a tyto zálohy je nutné vyprázdnit pouze na autorizovaných a autorizovaných místech, která se obvykle nacházejí v oblastech obytných vozů. 

Vyprazdňování nádrže na šedou vodu je také jednoduché, stačí přistavit své vozidlo v blízkosti povoleného místa a otočením kohoutku umístěného ve spodní části obytného vozu začne vytékat špinavá voda až do úplného vyprázdnění. 

Kromě toho musíme být opatrní i s těmito usazeninami, protože mohou vytvářet nepříjemný zápach, proto by bylo vhodné je pravidelně čistit speciálními pečujícími prostředky. 

A konečně, černá nádrž na vodu, známá také jako kazeta, je umístěna těsně pod toaletou a musí být také vyprázdněna v povolených prostorách. Nádrž stačí vyjmout, vypustit do kanalizace a vyčistit speciálními přípravky. Poté byste měli nalít trochu vody a vrátit ji na místo. 

A to je vše, jeden z nejdůležitějších úkolů při cestování v obytných automobilech by byl připraven. Znáte nějaký trik na čištění usazenin? Řekni nám!

Sdílet článek

Podobné články

nota-simple
Nota Simple
20. 12. 2022
                                               proč je tak důležité?Zjednodušeně řečeno, Nota Simple je vše, co potřebujete vědět o...
306090825_761884341927695_931126899166804644_n
Vše o DPH ve Španělsku
29. 11. 2022
DPH ve Španělsku je nejdůležitější nepřímou daní. Účtuje se za zboží i služby a jeho základní sazba je v současnosti 21 %. Náš článek se nevztahuje...